AROMATERAPIA DLA TWOJEGO PSA

Jako uzupełnienie terapii konwencjonalnej proponuję Państwu aromaterapię.  Jest ona pomocna w przypadku problemów z zachowaniem nie tylko u ludzi, ale także u psów.

Właściwości olejków eterycznych są szerokie. Wspomagają układ nerwowy, działają relaksująco lub pobudzająco - w zależności od potrzeb. Odpowiednio dobrane mogą nawet pomóc w uśmierzaniu bólu pooperacyjnego.  

...

  Swoim klientom dobieram olejki lub zlecam do przygotowania indywidualne mieszanki.

Olejki eteryczne, na których pracuję i proponuję dla psów są olejkami wyselekcjonowanymi, delikatnymi. Wybrane przeze mnie substancje zapachowe powstają w procesie destylacji parą wodną.

...

Dziś już nikt sobie nie zadaje pytania czy olejki eteryczne działają na emocje. Bo to już jest faktem. Dzięki wielu badaniom naukowym wiemy jak wielki potencjał drzemie w esencjach roślinnych.  Chociaż aromaterapia w kontekście zdrowia psów wciąż jest przedmiotem
badań, wstępne wyniki wskazują na jej korzystny wpływ na zdrowie psychiczne zwierząt. Ważne jest jednak odpowiednie i bezpieczne
stosowanie tej metody w praktyce. 

                                                                                           ...


O czym należy pamiętać?

Nie wszystkie olejki są bezpieczne dla psów. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek olejku, warto skonsultować się z lekarzem weterynarii lub specjalistą aromaterapii. Ponadto, zawsze ważne jest obserwowanie reakcji psa na dane aromaty – jeśli zauważymy niepożądane skutki, należy zaprzestać stosowania danego olejku.

Nawet jeżeli dany olejek ma właściwości terapeutyczne nie znaczy, że Twój pies go polubi. Jest wiele zapachów o podobnym działaniu, wybierzmy taki, który będzie przyjemny dla Twojego psa.

Aromaterapia jaką Państwu proponuję jest uzupełnieniem terapii konwencjonalnej – nie jest metodą alternatywną. Olejki eteryczne nie są przeznaczone do użytku wewnętrznego.

Jeżeli jesteś zainteresowana/y dobraniem odpowiedniego aromatu dla swojego psa, to zapraszam do wypełniania formularza na dole strony. Aby jak najlepiej dobrać olejek preferuję kontakt osobisty z wizytą u mnie (Poznań i okolice Poznania). 

Koszt konsultacji aromaterapeutycznej: 100zł. Koszt olejku:  w zależności od rodzaju i pojemności.

KONTAKT:

(W celu umówienia spotkania)