Jestem dyplomowanym behawiorystą i psychologiem psów. Specjalizuję się w terapii psów z zaburzeniami zachowania. Moja praca opiera się w dużej mierze na praktyce, a bazą wszelkich działań jest wiedza, jaką dostarcza mi nauka o zachowaniu zwierząt.       Łącząc jedno z drugim, na co dzień prowadzę prywatną praktykę konsultując psy indywidualnych właścicieli oraz *wspomagam działania Fundacji Rottka Polska, zajmującej się ratowaniem i resocjalizacją porzuconych rottweilerów. To ta rasa jest mi najbliższa i na jej ratowanie poświęcam większość wolnego czasu. W ramach działalności fundacji pomagam również ofiarom pogryzień przez psy.
(Współpraca z Fundacją do 2021)

Od prawie 10 lat prowadzę dom tymczasowy dla psów, w którym dbałam o to, aby odzyskiwały naturalną równowagę i odnalazły się w świecie ludzi.

Moja wiedza byłaby niepełna bez doświadczenia jakie zdobyłam pracując bezpośrednio z psami schroniskowymi, fundacyjnymi, które miałam pod opieką. Dzięki tym psom doświadczam z czym mierzą się moi klienci. Wiem, że dawać rady jest łatwiej niż je wykonywać. Dlatego mając na względzie moje doświadczenia, staram się zawsze wspierać swoich klientów, słuchać tego co mówią i służyć radą na każdym etapie terapii.

Zawsze podkreślam , że każdy pies, to odrębna historia, nawet jeśli jest pozornie podobna, należy z uwagą przeanalizować ją na wielu płaszczyznach. Dlatego nie pracuję szablonowo, ale do każdego psa podchodzę indywidualnie.Kwalifikacje potwierdzone egzaminami:

 logojpg- Canine Behaviour and Psychology Diploma – poziom zaawansowany – Wielka Brytania


logo2pngCambridge Wielka Brytania:

- Problemy behawioranle psów – certyfikowany kurs, stopień podstawowy

- Problemy behawioralne psów – certyfikowany kurs, stopień zaawansowany

- Agresja psów w stosunku do ludzi – certyfikowany kurs, stopień zaawansowany

(wykłady i warsztaty - Wielka Brytania, nauczyciel prowadzący Ross McCarthy - behawiorysta, trener i instruktor szkolenia psów. Prywatnie właściciel 3 rottweilerów - pasjonat rasy)


- Wprowadzenie do neurobiologii - Copernicus College


-   Zachowanie zwierząt i ich dobrostan – Uniwersytet Edynburg
- Specjalistyczny kurs: Medycyna Behawioralna Psów (wykładowcy: lek. wet. Joanna Iracka, dr n. wet. Jagna Kudła, dr n. wet. Sybilla Berwid – Wójtowicz ) . Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

- Certyfikowana Akademia Psychologa i Psychoterapeuty – Poznań (Wykładowcy: Maciej Zbyszewski- Psycholog kliniczny, doktorant w Katedrze Pracy i Stresu na UKSW. Aleksandra Wincz psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, dr Alicja Bukowska - psycholog, diagnosta, specjalista psychologii zdrowia, naukowiec i wykładowca akademicki.)


- Holistyczna terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami lękowymi – Poznań (Wykładowcy: Katarzyna Grąbczewska – Różycka Psycholog, pedagog, logopeda. Współautorka książki pt. "Mutyzm wybiórczy.” , Barbara Ołdakowska-Żyłka Pedagog, założycielka pierwszej w Polsce Poradni Terapii Mutyzmu "Mówię", trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Magdalena Waszczyńska-Warda Psycholog o specjalizacji psychologia kliniczna)


Konferencje i seminaria (wymieniam tylko te, które miały przełożenie na mój rozwój zawodowy)

- Przez 4 lata Konkresy i Konferencje z zakresu WETERYNARYJNEJ MEDYCYNY BEHAWIORALNEJ (więcej czytaj tutaj)


- Psy: Autokontrola i emocje ( wykładowca: Alexa Capra etolog, trener i instruktor szkolenia psów)
- Genetyka agresji psów – wykładowca Dr Jessica Hekman

- Konfrontacje różnych sposobów żywienia psów – Katedra Żywienia i Dietetyki Zwierząt Uniwersytetu Rolnieczego w Krakowie
- Wpływ Żywienia na zachowanie psów (wykładowca: dr n. wet. Sybilla Berwid – Wójtowicz)
- Otyłość u psów i kotów – (wykładowca: dr hab. Jacek Madany - kierownik Zakładu Chorób Wewnętrznych Zwierząt Towarzyszących wydziału weterynaryjnego UP w Lublinie)

Webinary (wymieniam tylko te, które miały przełożenie na mój rozwój zawodowy)

- 3 dniowe Sympozjum Natural Canine Health - żywienie – NCHS - Kanada


- Konferencja poświęcona dobrostanowi zwierząt - Scotland’s Rural College
- On epilepsy and cognitive dysfuncion-  Rotterdam

W ramach wymiany doświadczeń podróżuję odwiedzając europejskie i pozakontynentalne organizacje, które resocjalizują porzucone  psy walcząc o poprawę ich dobrostanu.